Türkiye u četvrtfinalu Evropskog prvenstva! (VIDEO)

Nestvarna drama i pobjeda Türkiye za četvrtifinale!

Fudbalska reprezentacija Türkiye uspjela je da obezbijedi mjesto u četvrfinalu prvenstva Evrope. Nakon nevjerovatne borbe i prave drame, ekipa Vinćenca Montele pobijedila je Austriju rezultatom 2:1 i tako osigurala mjesto među najboljih 8.

Vidjeli smo sjajnu utakmicu, prepunu uzbuđenja i borbe. Uprkos velikoj borbi, Austrija nije uspjela da stigne do pobjede, pa ćemo Turke gledati u četvrfinalu i to protiv Holandije.

Türkiye je preko Demirala već u prvom minutu stigla do prednosti ali golova u prvom poluvremenu više nije bilo. U nastavku je gol postigao opet Demiral, i to u 59. minutu, tako da su Turci sada vodili sa dva gola razlike.

Tu razliku smanjio je Gregoritsch pogotkom u 66. minutu, što je dodatno ohrabrilo Austrijance da napadnu Turke. Međutim, Turci su do kraja utakmice uspjeli da sačuvaju svoju mrežu ina taj način su uspjeli da obezbijede sebi mjesto u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Sljedeću utakmicu Türkiye igra protiv Holandije i to u subotu, 6. jula, u 21:00 časova.