Fudbaleri turskog kluba u majicama sa likom Alije Izetbegovića

Fudbaleri turskog Konyaspora savladali su jučer tim Željezničara rezultatom 2:1 u prijateljskom meču koji je odigran na sarajevskom stadionu “Grbavica”, a ovaj prijateljski meč odigran je u odličnoj atmosferi.

Gosti su bolje otvorili meč i golom Uchea Ikpeazua došli u vodstvo već u osmoj minuti utakmice, a samo tri minute kasnije vodstvo Konyaspora udvostručio je hrvatski internacionalac Domagoj Pavičić, dok je jedini gol za Željezničar u 21. minuti postigao veznjak Haris Hajdarević.

Obje ekipe su do kraja meča imale po nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat na semaforu nije mijenjao.

Pored toga što je ova utakmica odigrana u fantastičnoj atmosferi, još jedna stvar je privukla pažnju javnosti a to je detalj kada su igrači turskog kluba izašli na teren u majicama sa likom rahmetli Alije Izetbegovića, što je bio veliki prijateljski gest gostujućih igrača.

Kako je to izgledalo možete pogledati na fotografijama koje su objavljene na zvaničnoj Fejsbuk stranici turskog fudblaskog kluba Konyaspor.