Historija se piše: Maroko izbacio Portugal! (VIDEO)

Fudbaleri Maroka senzacionalni su polufinalisti Svjetskog prvenstva u Kataru, pošto su danas savladali Portugal sa 1:0 (1:0).

Gol odluke postigao je napadač Maroka Jusef En Nesiri u 42. minutu. Maroko je tako postao prva afrička selekcija koja se plasirala u polufinale Svjetskog prvenstva, posle tri četvrtfinala (Kamerun 1990, Senegal 2002, Gana 2010).

Skoro od početka drugog poluvremena za Portugal je igrao i Cristiano Ronaldo, ali hrabre Marokance ni to nije uplašilo tako da su utakmicu završili bez primljenog gola, tako da će Maroko u polufinalu igrati sa boljim iz sudara Francuske i Engleske.

Ispod ovog teksta smo za vas pripremili i video snimke sa današnje utakmice na kojima možete pogledati jedini gol na utakmici kao i slavlje igrača i navijača Maroka nakon završetka utakmice.