New York
May 3, 2024

Buy now

Džeko jednim potezom oduševio Turke, ali i razbijesnio Grke (VIDEO)

Olympiakos i Fenerbahče odigrali su odličnu prvu utakmicu četvrtfinala Konferencijske lige, a konačan rezultat glasio je 3:2 za grčku ekipu.

S obzirom da je Olypiakos do 66. minute imao prednost od 3:0, Fenerbahče itekako može biti zadovoljan konačnim rezultatom posebno imajući u vidu da revanš igraju pred svojim navijačima.

Utakmica je, osim čak 5 pogodaka, obilovala i tenzijama, no upravo takve situacije pokažu istinski karakter pojedinih igrača.

Edin Džeko je još jednom pokazao zašto je pravi lider ekipe i kapiten Fenerbahčea, a potez koji je napravio u prvom poluvremenu ove utakmice zauvijek će mu donijeti poštovanje turskog naroda.

U momentu dok je išao prema aut liniji, navijači Olympiakosa su provocirali Dijamanta, a on im je odgovorio tako što je ponosno pokazao tursku zastavu na dresu i tako im prkosio.

Njegov potez izazvao je salvu uvreda sa tribina, ali i veliko oduševljenje turskih navijača na društvenim mrežama.

Ovo su neki od komentara:

– Edine Džeko, ne možemo reći dovoljno, sada si naš veliki brat.

– Gospodine Džeko, veliki si čovjek.

– Babo Džeko pokazuje tursku zastavu Grcima. Oduševljeni smo tobom, šefe.

– Samo budimo kao Džeko. Poštujmo zastavu bez obzira na rezultat.

– Džeko, ti nisi samo fudbaler, ti si simbol. Kako postati legenda u 8-9 mjeseci? Dokazao si da je moguće.

Na kraju pogledajte i video snimak na kojem se vidi kako Džeko više nije mogao da izdrži vrijeđanje domaćih navijača, pa je u jednom trenutku prvo pokazao na tursku zastavu, a onda je prije povratka u igru pljunuo okrenut prema domaćim navijačima.